Ramazanda Aldığınız Kilolardan Kurtulun
18 Haziran 2018

Oruç süresince her ne kadar uzun süren bir açlık yaşıyor olsak da; orucumuzu açtıktan sonra, kısa bir sürede pek çok gıdayı tüketmek, üstelik yemek saatlerinin uyku saatlerine yakın olması kilo almamıza sebep olabilir.

Ramazan Bayramı İçin Enfes Tatlılar
12 Haziran 2018

Ramazan Bayramı’nın hızla yaklaşığı bugünlerde pek çok evde tatlı bir telaş başladı bile. Bayram temizliği ile evler bayramlaşmaya gelecek misafirler için hazırlanıyor; ikram edilecek şeker, çikolata, çay, kahve alışverişi yapılıyor; çocuklara bayram sabahı giyecekleri bayramlık elbiseleri, belki de küçük hediyeler alınıyor…

Geleneksel Düğün Yemeğinde Neler Olur?
04 Haziran 2018

Ramazanın sonlarına yaklaşmamızla birlikte düğün sezonu da açılmış oluyor. Pek çok çift ramazanı izleyen yaz aylarında dünya evine girecek. Gelinlik, damatlık seçimi, düğün mekânının belirlenmesi, evlendikten sonra oturulacak evin bulunması, eşyaların alınması derken hem güzel hem de biraz telaşlı olan bu dönemde yapılması gereken işlerden biri de düğüne gelecek konuklara neler ikram edileceğine karar vermek.

Ayın Sultanı: Dolmalık Fıstık
28 Mayıs 2018

Ramazan ayının ortalarına yaklaştığımız bu günlerde geleneklerimize uygun olarak, iftar sofralarında sık sık sevdiklerimizi ağırlıyoruz. Tabii tüm maharetlerin konuşturularak hazırlandığı bu sofralarda, dolmalar, pilavlar, tatlılar da bol bol ikram ediliyor.

Kına Gecesinde Neler Yapılır?
20 Mayıs 2018

Kına gecesi adetimiz bir dönem unutulmuş olsa da, son yıllarda pek çok gelin adayı tarafından, hem düğünden önce stres atmak, hem de bekar hayatının son günlerinde arkadaşları ve sevdikleri ile birlikte eğlenmek için yeniden uygulanmaya başladı.

Sahurda Kuruyemiş Tüketmenin Faydaları
16 Mayıs 2018

Çerez tabaklarında bir araya geldiklerinde oldukça iştah kabartan kuruyemişlerin sağlık açısından önemli yararları da bulunuyor. Özellikle sahurda tüketilen kuruyemiş tokluk hissi vererek, daha rahat bir oruç geçirilmesini sağlıyor.

İftarlık Tarifler
14 Mayıs 2018

Ramazan; İslam âlemi için dini gereklilikleri yerine getirmenin yanı sıra, oruç ibadetini gerçekleştirmenin verdiği coşkuyla bereketli, kalabalık sofaların kurulduğu, eş - dost ile bir araya gelinen, her iftar yemeğinin coşku ve mutlulukla yenildiği bir aydır.

Ramazanda Nasıl Beslenilmeli?
07 Mayıs 2018

11 ayın sultanı ramazan yaklaşırken biz Müslümanları da tatlı bir telaş alır. Ramazan gelmeden kurulacak bereketli sofralar için bol bol alışveriş yapılır; çeşit çeşit iftariyelikler, kuru meyveler ve erzak alınır.

Ayın Sultanı: Hurma
30 Nisan 2018

Kutsal ramazan ayı yaklaşırken, aslında dört mevsim tezgâhlarda kendine yer bulan, üstelik kuvvetli besin değeri sebebiyle de sıkça tüketilmesi gereken leziz hurmalar daha çok dikkatimizi çekmeye başladı. Biz de bu haftaki yazımızda ramazanın sembolü olan, Kur-an’ı Kerim’de de pek çok ayette kendisine yer bulan bu eşsiz ve şifalı meyveye yer vermek istedik.

Doğum Günü Partileri İçin Pratik Tarifler
20 Nisan 2018

Her anne - baba için en özel, en önemli günlerden biridir çocuğunun doğum günü… Onun bir yaş daha büyüdüğünü görmek elbette çok büyük bir mutluluk sebebidir…Ancak doğum gününü evde kutlamaya karar verdiyseniz, misafirleriniz için hazırlamanız gereken ikramlıklar sizi düşündürüyor olabilir.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.